Wyspa Sobieszewska – Atrakcje

Co robić w Sobieszewie?

Często pytacie co robić w Sobieszewie. Wyspa Sobieszewska jest największą obszarowo dzielnicą Gdańska, nie nabrała jednak zurbanizowanego charakteru miejskiego. Gdańsk Sobieszewo to ostoja spokoju i dzikiej przyrody. Ma na to wpływ jej położenie pomiędzy odnogami Wisły i morskim wybrzeżem oraz fakt, że większą cześć powierzchni wyspy zajmują na lasy, plaże oraz pola uprawne.

Plaża Sobieszewo

Plaża na Wyspie Sobieszewskiej rozciąga się wzdłuż wschodniej części Zatoki Gdańskiej, a jej łączna długość wynosi 11 kilometrów. Plaże są szerokie, z pasem wydm, który chronią przed wiatrami wiejącymi od strony lądu. To idealne miejsce do opalania się, kąpieli i romantycznych spacerów.

Rezerwat Mewia Łacha

Rezerwat Mewia Łacha zajmuje 150 ha, z czego 19 ha znajduje się na terenie Wyspy Sobieszewskiej (Gdańsk Świbno). Został on utworzony w 1991 roku w celu ochrony kolonii lęgowych rybitw oraz miejsc bytowania ptaków siewkowatych i blaszkodziobych. Jest to jeden z najcenniejszych przyrodniczo obszarów w polskiej strefie przybrzeżnej, a jego znaczenie docenia się w skali krajowej i europejskiej.

Rezerwat Ptasi Raj

W pobliżu Starej Wędzarni znajduje się Rezerwat Ptasi Raj, unikalny obszar przyrodniczy utworzony w 1959 w celu ochrony ostoi ptactwa wodnego i błotnego. Położony jest u ujścia Wisły Śmiałej. Do dyspozycji turystów oddana została ścieżka dydaktyczna, z licznymi tablicami informacyjnymi oraz ustawione na jej trasie dwie duże wieże widokowe z widokiem na przymorskie jeziora, dzięki czemu można obserwować ptaki wodne.

Trasy Rowerowe Gdańsk Sobieszewo i Wyspa Sobieszewska

Odwiedzając Starą Wędzarnię pytacie jakie trasy rowerowe Gdańsk Sobieszewo i Wyspa Sobieszewska wybrać? Na Wyspie Sobieszewskiej spotykają się dwie międzynarodowe trasy rowerowe R9 i R10 wytyczone w ramach europejskiej sieci szlaków rowerowych EuroVelo. Droga rowerowa R10 jest szlakiem prowadzącym wokół Bałtyku. Droga R9 to trasa łącząca Bałtyk z Adriatykiem i rozpoczyna się na Wyspie Sobieszewskiej.

Muzea Gdańsk

Pogoda nie zawsze pozwala nam korzystać z uroków przyrody. A czasem przeciwnie, chcemy odpocząć od plaży. Wówczas pojawia się pytanie – co zrobić z wolnym czasem? Świetnym pomysłem jest odwiedzenie licznych w Trójmieście muzeów, w Gdańsku i Gdyni mamy wiele muzeów tematycznych, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej. Przedstawiamy subiektywny przegląd najciekawszych naszym zdaniem obiektów w okolicy.

Foki

Wyspa Sobieszewska to jedno z nielicznych miejsc, gdzie można zobaczyć dziko żyjące foki. Najczęściej spotkać je można przy ujściu Wisły, w rezerwacie Mewia Łacha. Przygotowaliśmy informację jak można najlepiej zorganizować wycieczkę w poszukiwaniu fok i zobaczyć je na żywo.

RECEPCJA
RECEPCJA
REZERWUJ
REZERWUJ
DOJAZD
DOJAZD