Plaża Sobieszewo

kotwica

Paża Sobieszewo, Plaża Wyspa SobieszewskaPlaża na Wyspie Sobieszewskiej rozciąga się wzdłuż wschodniej części Zatoki Gdańskiej, a jej łączna długość wynosi 11 kilometrów.

Wyspa Sobieszewska (Sobieszewo) to nadmorska dzielnica Gdańska oddalona od centrum miasta o 15 minut jazdy. Jest jedną z trzech wysp polskiego pobrzeża Bałtyku. Ponadto od 1994 r. posiada statut wyspy ekologicznej, który gwarantuje zachowanie przyrody w naturalnym stanie.

Plaża Sobieszewo jest jedną z ostatnich dzikich ostoi przyrody na polskim wybrzeżu.

Plaże są szerokie, z pasem wydm, który chronią przed wiatrami wiejącymi od strony lądu. To idealne miejsce do opalania się, kąpieli i romantycznych spacerów.

W sezonie letnim czynne są dwa kąpieliska strzeżone: plaża Gdańsk Sobieszewo, zlokalizowana na końcu ul. Falowej oraz plaża Gdańsk Orle znajdująca się przy ul. Lazurowej. Kąpieliska te dozorowane są przez ratowników w okresie od 01.07 – 31.08 codziennie w godz. 9.30 – 17.30.

Oczywiście na Wyspie Sobieszewskiej można się również kąpać na pozostałych plażach gdzie są piękne kąpieliska niestrzeżone.

Pensjonat Stara Wędzarnia poleca plażę przy rezerwacie Ptasi Raj (Gdańsk-Górki Wschodnie), gdzie nawet w szczycie sezonu można znaleźć ustronne miejsce.

RECEPCJA
RECEPCJA
REZERWUJ
REZERWUJ
DOJAZD
DOJAZD