Plaża Sobieszewo

Plaża Gdańsk Sobieszewo – gdzie warto się udać?

Plaża Sobieszewo to jedna z kilku plaż Wyspy Sobieszewskiej i należy do najpiękniejszych na terenie całego Gdańska. Będąc tu, można odnieść wrażenie, że plaża w Sobieszewie leży na krańcu świata. Usytuowana tuż przy sosnowym lesie, okolona pasmem wydm oraz rozciągająca się na ponad dziesięć kilometrów pomiędzy ujściami Wisły. Skradnie serce każdego turysty spragnionego orzeźwiającej dawki dziewiczej natury. Co więcej, ze względu na jej położenie, raczej nie spotkamy tu tłumu turystów – i to nawet w sezonie. Można więc powiedzieć, że stanowi ona bajecznie piękną, a zarazem bardzo spokojną oazę wypoczynku.

 

Jeśli szukasz dzikiej plaży na Wyspie Sobieszewskiej, polecamy wybrać się na którąś z plaż niestrzeżonych. Polecamy zwłaszcza tą w sąsiedztwie Kurortu Stara Wędzarnia, czyli przy Rezerwacie Ptasi Raj w Górkach Wschodnich. To ustronne i ciche miejsce, gdzie nie ma w okolicy praktycznie żadnych budynków. Dlatego możesz cieszyć się godzinami błogiego relaksu na odludziu. Aby dotrzeć do tego miejsca, trzeba pójść leśną ścieżka prowadząca z ulicy Nadwiślańskiej, co zajmuje około 20 minut. Po dotarciu możesz spędzać czas sam na sam z orzeźwiającą wodą oraz urokliwą fauną i florą, np. w. Po drodze można odwiedzić ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną w Rezerwat Ptasi Raj.

Kąpieliska strzeżone na Wyspie Sobieszwskiej

Jeżeli chcesz odbywać bezpieczne kąpiele pod okiem ratowników, polecamy wybrać się na jedną z trzech plaż strzeżonych, takich jak: Plaża Sobieszewo, Plaża Orle lub Plaża Świbno. Plaże te oferują liczne udogodnienia, takie jak przebieralnie, toalety i prysznice. Trzeba się jednak liczyć ze sporym tłokiem.

  • Plaża Sobieszewo – została zaprojektowana tak, aby cały obszar był jak najbardziej naturalny, nie ma tu zatem hałaśliwych łodzi motorowych ani skuterów. Jest boisko do siatkówki i mały punkt gastronomiczny. Do plaży przylega krzywy las (dowcipnie nazywany też „pijanym” lasem), w którym – jak sama nazwa wskazuje – znajdują się fantazyjnie wykrzywione drzewa. Do plaży Sobieszewo dojechać można ulicą Falową, a na samą plaże prowadzi wejście nr 16.
  • Plaża Orle – oferuje szereg atrakcji np. w formie boiska do siatkówki czy punktu gastronomicznego. Przy okazji możesz pospacerować po tutejszym szlaku turystycznym i przeżyć chwile wytchnienia między sosnami, obserwując w międzyczasie niesamowite bogactwo otaczającej natury. W wolnej chwili możesz też udać się na tutejszą wieżę ciśnień, która została zbudowana po to, aby wyrównać ciśnienie wody na wyspie. Jest to również punkt widokowy. Wcześniej należy jednak należy umówić się na wizytę z przewodnikiem i zadzwonić pod numer 602 278 051. Do plaży Orle dojechać można ulicą Lazurową, a na samą plaże prowadzi wejście nr 11.
  • Plaża Świbno – to dziewicza, zdecydowanie najspokojniejsza plaża, idealna dla osób poszukujących bardzo zacisznego azylu. Warto popatrzeć na nią również z perspektywy wydm – widoki są obłędne! Co więcej, jest to magiczne miejsce, w którym można dostrzec czasem foki wylegujące się w leżącym nieopodal Rezerwacie Mewia Łacha, niekiedy nawet w liczbie kilkudziesięciu osobników! Do Plaży Świbno dojechać można ulicą Trałową, a na samą plaże prowadzi wejście nr 7.

Plaże Wyspy Sobieszewskiej to jedne z ostatnich dzikich ostoi przyrody na polskim wybrzeżu.

Ze względu na to, że Wyspa Sobieszewska nie jest zabudowana wieloma hotelami oraz ośrodkami wczasowymi na plaży można poczuć niczym w niewielkiej, pełnej uroku miejscowości letniskowej ze starego filmu – z dala od zatłoczonych miast, takich jak np. Sopot. Co więcej, Plaża Sobieszewo to miejsce gdzie możesz znaleźć mieniące się pomarańczowo-brązowymi odcieniami bursztyny. Najlepiej szukać ich w okresie jesienno-zimowym, tuż po sztormie.

 

Słoneczna pląza

RECEPCJA
RECEPCJA
REZERWUJ
REZERWUJ
DOJAZD
DOJAZD