Rejs na Wyspę Sobieszewską – prom, tramwaj wodny lub kajak czekają.

kotwica

Do Sobieszewa i Starej Wędzarni można oczywiście klasycznie dojechać  samochodem lub autobusem komunikacji miejskiej nr 186 przez most, ale gorąco zachęcamy do korzystania z dróg wodnych. Sami wybierzcie najlepszy sposób.

Z centrum Gdańska można dopłynąć na Wyspę Sobieszewską tramwajem wodnym linii F6, który swoją trasę rozpoczyna przy Targu Rybnym i płynie Martwą Wisłą.

Po drodze krajobraz zmienia się płynnie. Trasa zaczyna się wśród historycznej zabudowy starego Gdańska, potem statek mija tereny stoczniowe i przemysłowe, a na koniec rezerwat przyrody Ptasi Raj i odgałęziającą się  w stronę zatoki Gdańskiej Wisłę Śmiałą. W trakcie rejsu można wysiąść na przystankach znajdujących się wyspie Stogi i odwiedzić szereg znajdujących się tam marin i przystani żeglarskich. Przystanek w Sobieszewie zlokalizowany jest przy nowo wyremontowanym nabrzeżu Martwej Wisły, na wysokości ulicy Iłowej. To około kilometr od Pensjonatu Stara Wędzarnia. Tramwaj wodny odpływa trzy razy dziennie – codziennie do końca wakacji, a we wrześniu rejsy ograniczone są do weekendów. Szczegółowy rozkład można znaleźć na stronie ZTM Gdańsk.

Polecamy kajakową wyprawę na Wyspę Sobieszewską.

Kajak można samodzielnie wypożyczyć w Klubie Wodnym Żabi Kruk  znajdującym się w centrum Gdańska, przy ulicy Żabi Kruk, lub skorzystać ze spływów organizowanych przez pasjonatów kajakarstwa z firmy Gdańsk z Kajaka. Trasa to około 16  km, a szacowany czas płynięcia to około 4 godziny. Szczegółowy plan wyprawy można znaleźć na stronie organizatora.

Od wiosny do jesieni między Wyspą Sobieszewską a Mierzeją Wiślaną pływa prom samochodowo – pieszy.

Przeprawa Świbno – Mikoszewo jest częścią drogi nr 501 prowadzącej z Gdańska do granicy z Rosją znajdującej się za wsią Piaski. Korzystając z promu dojazd do Krynicy Morskiej skraca się o 23 kilometry. Nowoczesny, zbudowany w 2006 roku prom zabiera ponad 20 aut i 100 pasażerów. Przeprawa na drugą stronę zajmuje mniej niż 5 minut. Prom kursuje od godz. 5:15 do 22:00. Od strony Świbna odpływa od godz. 6:00 co pół godziny.

Stara Wędzarnia jest dostępna od strony wody i zaprasza cały rok 🙂

Foto: gdanskzkajaka.pl

RECEPCJA
RECEPCJA
REZERWUJ
REZERWUJ
DOJAZD
DOJAZD