Lato na Wyspie Sobieszewskiej

kotwica

Już czuć zbliżające się lato na Wyspie Sobieszewskiej. Nieśpieszna atmosfera zachęca żeby wrzucić na luz. Dać sobie czas na spędzenie dnia lub dwóch w rezerwacie ptaków lub pójść na długi spacer plażą w poszukiwaniu bursztynu i świętego spokoju. Tu czas płynie wolniej.

Na miłośników spacerów czekają w Sobieszewie otwarte w zeszłym roku trasy Nordic Walking, z których zimą korzystają także narciarze biegowi. Przygotowano trasy liczące łącznie 33 kilometry długości. Wszystkie zlokalizowane są w lasach, głownie sosnowych, obfitują w zakręty i drobne pagórki. Miłym zakończeniem spaceru może być kąpiel w morzu lub leniuchowanie na plaży.

Co nowego w naszych dwóch rezerwatach?

W rezerwacie Mewia Łacha dzięki działaniom ornitologów rozwija się ptasia kolonia znajdująca się w Ujściu Wisły. Zeszły rok był rekordowy jeśli chodzi o liczbę zaobrączkowanych siewek przez ostatnie 34 sezony. Padły też rekordy biegusa zmiennego i krzywodziobego. Świetnie również rozwija się kolonia fok mieszkających na łachach tworzących się przy ujściu. Często obserwowano tam ponad 180 fok szarych i pospolitych wylegujących się na łachach powstających przy ujściu Wisły.

Zmiany zachodzą również w rezerwacie Ptasi Raj. Z wieży obserwacyjnej można zobaczyć jak przebudowana została grobla oddzielająca Wisłę Śmiałą i jezioro Ptasi Raj. W okresie lęgowym, czyli od maja do lipca, odcinek plaży znajdujący się w rezerwacie Ptasi Raj plaży jest chroniony przez ornitologów i wolontariuszy przed osobami postronnymi.

W tym roku tramwaj wodny linii F6 kursuje do Sobieszewa już od 1 maja i będzie pływał aż do końca września. W czasie wakacji codziennie, a w pozostałym okresie w weekendy. To świetny pomysł na spędzenie dnia na wodzie i dotarcie do centrum Gdańska bez samochodu. Aktualny rozkład jazdy jest dostępny pod adresem: http://komunikacja.trojmiasto.pl/tramwaj_wodny/#f6

RECEPCJA
RECEPCJA
REZERWUJ
REZERWUJ
DOJAZD
DOJAZD