Plaża w Sobieszewie wyróżniona Błękitną Flagą

Po raz kolejny dwie plaże na Wyspie Sobieszewskiej, zlokalizowane w Sobieszewie i Orlu, otrzymały wyróżnienie Błękitnej Flagi przyznawane tylko najlepszym kąpieliskom na całym świecie. Błękitna Flaga jest programem Fundacji Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Kopenhadze, utworzonym w celu promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Wyróżnienie jest gwarantem jakości oraz doskonałych warunków spędzenia czasu na plaży. Potwierdza najwyższe standardy bezpieczeństwa, czystości oraz wyposażenia, a także troski o ochronę środowiska. W czasie wakacji szkolnych na obu plażach znajdują się strzeżone kąpieliska gwarantujące bezpieczeństwo kąpieli. Można tam łatwo dojechać autobusem miejskim z centrum Gdańska, rowerem lub samochodem. Z plaży nie widać zabudowań ani dróg, a parkingi są oddalone o kilkaset metrów.

Plaże na Wyspie Sobieszewskiej – w Sobieszewie i Orlu otrzymały Błękitną Flagę

Plaża strzeżona w Sobieszewie znajduje się na przedłużeniu ulicy Falowej przy wejściu numer 16. Kąpielisko wyposażone jest w prysznice z bieżącą słodką wodą, sanitariaty, przebieralnie i stojaki na rowery. Z myślą o maluchach powstał mały plac zabaw. Można wypożyczyć sprzęt plażowy. Miłośnicy ruchu i aktywności fizycznej mogą skorzystać z plażowego boiska, na którym można pograć w siatkówkę plażową oraz piłkę nożną. Plaża jest urządzona naturalnie i nie ma tu wypożyczalni skuterów i łodzi motorowych, dzięki czemu można liczyć na ciszę i spokój. Z plaży można dojść spacerem do rezerwatu ptaków Ptasi Raj.

Druga plaża strzeżona wyróżniona błękitną flaga znajduje się w Orlu. Zlokalizowana jest pośrodku Wyspy Sobieszewskiej i można na nią dotrzeć ulicą Lazurową, a następnie ścieżką prowadzącą do wejścia numer 11. Kąpielisko wyposażone jest w opłukiwacze z bieżącą słodką wodą, sanitariaty, przebieralnie i stojaki na rowery. Przy wejściu stoi niewielki punkt gastronomiczny. Z plaży rozpościera się widok na rezerwat Mewia Łacha położony przy ujściu Wisły. Nieopodal, na szczycie zbiornika wody Kazimierz, znajduje się taras widokowy.

Oba kąpieliska są częścią długiej na 11 kilometrów, szerokiej i piaszczystej plaży biegnącej wzdłuż Wyspy Sobieszewskiej, od rezerwatu Ptasi Raj do Rezerwatu Mewia Łacha.  Każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce.

 

RECEPCJA
RECEPCJA
REZERWUJ
REZERWUJ
DOJAZD
DOJAZD